RETARDEX Genital Bölge Koku Giderici İntim Jel 100ml. (pH 4.2)

Stok kodu: RTX-01

 199,00

Açıklama

Daha Fazla Bilgi Al..!!!

NEDEN KULLANMALISINIZ ?

Gün Boyu Genital Bölgede Kötü Kokuyu Önler ve Ferahlık Hissi Verir…!!!

Cinsel İlişki Sırasında Kötü Kokuyu Önler…!!!

Özel Günlerde (Regl Döneminde) Kötü Kokuyu Önler…!!!

Genital Bölge pH Dengesi Korur…!!!

Genital Bölgeyi Enfeksiyonlara Karşı Korur…!!!

RETARDEX Nedir?
Günlük hayatınızda, hijyene ve temizliğe ihtiyaç duyduğunuz alanlarda, özellikle genital bölgelerin hijyen ve temizliğine, hassas PH 4,5 dengesi ile dış ortamdan gelebilecek enfeksiyonlara ve bakterilere karşı sizi korurken, özel formülü, içerdiği Microencapsulated Vitamin E ve hoş kokusu ile istediğiniz hijyeni, temizliği veren ve kötü kokulardan da uzak kalmanızı sağlayan RETARDEX? Genital bölge koku giderici intim jel özellikle bayanların vazgeçemeyeceği bir üründür.

Neden RETARDEX?
Doç. Dr. Ümit TÜRSEN, kadın genital bölgesinin temizliği konusunda duyarlı olunması gerektiğini, aksi halde başta enfeksiyon ve mantar olmak üzere çeşitli rahatsızlıkların oluşabileceğini, bunun da önemli sağlık sorunlarına yol açıp doğurganlığı da tehlikeye atabileceğini belirtti.

Yoğun alkolle silme gibi bilinçsiz uygulamalar enfeksiyona zemin hazırlar. Temizlik maddesiyle hijyen ortamı sağlamaya çalışırken genital PH düzeyinin bozulması ve başta egzama olmak üzere çeşitli rahatsızlıklara yol açar.

Genital bölge için özel üretilmiş temizlik ürünleri kullanılmalıdır.

RETARDEX Genital bölge koku giderici intim jel düzenli kullanım halinde enfeksiyonlardan, mantar ve kötü kokulardan uzak olursunuz, korunursunuz. Kendinizi daha güvende ve daha rahat hissedersiniz.

Genital bölgenin temizliğindeki yanlışlıklar, doğurganlığı da tehlikeye atabilir.
Temizlik, kadın hastalıklarının önlenmesinde en önemli etkenlerin başında gelir.
Bilinçsiz uygulamalar enfeksiyona zemin hazırlar.

Bilmedikleriniz:
Kadın genital sistemi cinsel ilişkiyle içeri giren bakterilerle sürekli savaş halindedir. Normal şartlarda vajinanın mükemmel savunma mekanizması ve idrar yolundan mesaneye geçişi zorlaştıran kapak mekanizması sayesinde bakterilerin genital bölgelerde ve idrar yollarında enfeksiyon yapması engellenir. Her ay gerçekleşen adet kanaması içerdiği proteinler nedeniyle bakterilerin çoğalması için çok uygun bir ortam oluşturur ve bu nedenle kadınlarda enfeksiyonlar en sık adet döneminde ortaya çıkar. Genital hijyen kuralları hakkında bilgi sahibi olunması hem genital sistem ve idrar yolu enfeksiyonlarından korunma açısından genital temizleme ürünleri son derece önemlidir. Kadınlar günlük yaşantılarında, özellikle genital bölgenin hijyen ve temizliğe ihtiyaç duyduğu anda, hassas PH 4,5 dengesi ile dış ortamlardan gelebilecek enfeksiyonlara ve bakterilere karşı koruyabilecek E vitamini içeren intimate ürünler kullanılmalıdır.

Vajinadaki Kötü Kokuyla Nasıl Baş Ederiz?
Vajinada kötü kokunun geçmesi için öncelikle temizliğe dikkat edilmelidir. Vajinanın hava alması ve kuru tutulması gerekmektedir. Pamuklu iç çamaşırı kullanılmalı, sentetik çamaşırlar giyilmemelidir. Vajinadaki kötü kokuyu bastırmak amacıyla deodorant gibi kozmetik ürünler kullanılmamalıdır. Bu alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bol su tüketmek vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayacağından iyi gelir. Kafein ve şekerli içeceklerden uzak durmak da vajinada kötü kokuya karşı etkilidir.

Ayrıca kokusu yoğun, baharatlı yiyeceklerden uzak durmak da vajinadaki kokuyu azaltmaya yardımcı olur. Ağzınızı kokutan şeyin vajinanızı da tehdit edebileceğini bilin. Regl döneminizde tampon ve pedlerinizi de 4-6 saat arayla değiştirmeli ve bunu yalnızca koku için değil sağlığınız için yapmalısınız. Çünkü kirli pedlerde bakteri ürer. Yoğurdun içinde vajinandaki ve vücudunun diğer taraflarındaki bakteriyel salgıları dengelemede yardımcı olabilecek, doğal olarak oluşan probiyotikler vardır. Tekrar eden mantar enfeksiyonunuz varsa her gün yoğurt yemek, vajinada mantar enfeksiyonlarından dolayı oluşan kokuyu yok etmede iyi, sağlıklı bir seçenektir.

Vajinada kötü koku nasıl geçer sorusunun bir diğer yanıtı da Retardex Genital Bölge Koku Giderici İntim Jel dir. Genital bölgede günlük veya dönemsel akıntılarla oluşan kötü kokuların giderilmesi ve ferahlık hissi oluşması amacı ile doğal bitki özlerinden oluşan bir formülle geliştirilmiştir. Retardex Genital Bölge Koku Giderici İntim Jel, genital bölgeye dairesel hareketlerle masaj yaparak kullanılır. Daha etkili sonuç alabilmeniz için her duş sonrası kullanılması, ayrıca tamamen kötü kokulardan kurtulmak için 3 Ay düzenli olarak kullanılması tavsiye edilir.

Kadınların cinsel yaşamını olumsuz etkileyen şeylerden biri de vajinalarından kötü koku gelmesi nedeniyle özgüvenlerinin kırılması ve kendilerini kapatmaları. Ama bu yalnızca cinsel yaşamı etkilemiyor; bir ya da birden fazla sağlık sorununu işaret ediyor bile olabilir. Yaşamı sağlıklı sürdürmek ve kendini iyi hissetmek için vajinadaki kokudan kurtulmak gerekir.


Daha Fazla Bilgi Al…!!!